Archiwa kategorii: Bez kategorii

Wybory sołtysa

Dnia 16.05.2019r. odbędą się w naszym Sołectwie wybory sołtysa.

Informuję Państwa, że nie będę się ubiegać o reelekcję.

Bardzo dziękuje Radzie Sołeckiej, mieszkańcom, władzom lokalnym za współpracę i okazaną pomoc. Przepraszam tych  mieszkańców, których oczekiwań  nie spełniłam. Niezmiernie miło było mi z Państwem współpracować, a reprezentowanie naszego Sołectwa było zaszczytem a niekiedy wyzwaniem.

 

 

Daszewicki finał Szlachetnej Paczki

Pamiętaj ofiarowane dobro – dobrem wraca.

Wszystkim Mieszkańcom, którzy pomogli przygotować dary dla naszej paczkowej Rodziny bardzo dziękuję. Wczoraj przekazaliśmy je do magazynu i Wolontariusz opiekujący się Rodziną dostarczył je do Rodziny. Rodzina przygotowała ręcznie robione kartki z podziękowaniem i życzeniami świątecznymi.

Szlachetna Paczka 2015

Podsumowanie akcji, które otrzymaliśmy od Organizatorów :

Drogi Darczyńco,

razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem WLP-1541-510024), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Już na samym wstępie Ksawery oniemiał widząc duży samochód, który podjechał pod dom Rodziny. Zdołał tylko zapytać: „to wszystko dla nas?”. Chłopcy chętnie pomogli w noszeniu ciężkich paczek (które zajęły prawie całą wolną przestrzeń w mieszkaniu). Dzieci Pani Krystyny nie mogły się doczekać otwarcia paczek. Cierpliwie czekały na panią Krystynę, żeby otworzyć pierwszą z nich. Chłopcy szybko odnaleźli buty dla siebie, Ksawery nie mógł uwierzyć, że dostał TAKIE buty („Mamo wiesz ile takie buty kosztują? Nawet nie marzyłem, że kiedyś będę miał takie buty”). Michał ze spokojem przeglądał paczki oraz otrzymane książki kucharskie, gdy Ksawery emocjonalnie komentował: „zeszyty z gwiezdnych wojen! Strzał w dziesiątkę”, „Mamo zobacz, dostaliśmy 10 kilo cukru”, „Mamo, mamy dużo mąki”. W tym czasie Zuzanna wybierała, który komplet biżuterii będzie dla niej, głośno komentując: „Kasi ten się spodoba, bo lubi niebieski”, po czym zawiesiła sobie na szyję wisiorek. Pani Krystyna dumnie paradowała po domu w nowych butach, gdy nagle Ksawery krzyknął „Ale pięknie Mamo wyglądasz!”. Cała rodzina z wielką radością rozpakowała wszystkie 14 paczek, które otrzymali od darczyńcy. Widać było dużo emocji, radości, po prostu szczęścia.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuję za świetnie przygotowaną paczkę, za zaangażowanie, włączenie licznej grupy osób w organizację oraz wielkie serce. Rodzina z pewnością skorzysta ze wszystkich otrzymanych dóbr, ułatwi jej to funkcjonowanie i da siłę do dalszego działania.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystko dobro. Nie spodziewaliśmy się takiej ofiarności. Cieszymy się, że znalazł się ktoś, kto chciał nam pomóc. Dziękujemy z całego serca.
W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich.

 

Zbieranie podatku

W dniach :
14.09.2015r. (poniedziałek) godz. 18:30 – 20:00 ,
15.09.2015r. (wtorek), godz. 18:00 – 20:00
w świetlicy wiejskiej przy ulicy Piotrowskiej 5 będzie można uregulować ratę podatku od nieruchomości.
Proszę zabrać decyzję podatkową.

Zebranie wiejskie

Sołtys Sołectwa Daszewice z własnej inicjatywy, działając na podstawie § 10, ust. 1 i 2 Statutu Sołectwa Daszewice zwołuje Zebranie Wiejskie na dzień 17.09.2015r. (czwartek) godz. 18:00. Zebranie odbędzie się w świetlicy wiejskiej przy ulicy Piotrowskiej 5 z następującym porządkiem obrad :
1. Otwarcie Zebrania.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Wybranie protokolanta.
4. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
5. Przyjęcie porządku obrad.
6. Podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia środków stanowiących fundusz sołecki na rok 2016.
7. Przeznaczenie przyznanych na rok 2016 środków do dyspozycji sołectwa.
8. Sprawy bieżące.
9. Wolne wnioski.
10. Zakończenie.

 

Serdecznie zapraszam