Miesięczne archiwum: Grudzień 2015

Boże Narodzenie

http://www.jakub.bwi.pl/images/stories/pliki/boze-narodzenie-wierzenia.jpg

„W noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo, dzieląc z nami ziemskie życie.”

św. Jan Paweł II

 

Aby Nowonarodzony Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co już martwe ; niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.

Daszewicki finał Szlachetnej Paczki

Pamiętaj ofiarowane dobro – dobrem wraca.

Wszystkim Mieszkańcom, którzy pomogli przygotować dary dla naszej paczkowej Rodziny bardzo dziękuję. Wczoraj przekazaliśmy je do magazynu i Wolontariusz opiekujący się Rodziną dostarczył je do Rodziny. Rodzina przygotowała ręcznie robione kartki z podziękowaniem i życzeniami świątecznymi.

Szlachetna Paczka 2015

Podsumowanie akcji, które otrzymaliśmy od Organizatorów :

Drogi Darczyńco,

razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem WLP-1541-510024), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Już na samym wstępie Ksawery oniemiał widząc duży samochód, który podjechał pod dom Rodziny. Zdołał tylko zapytać: „to wszystko dla nas?”. Chłopcy chętnie pomogli w noszeniu ciężkich paczek (które zajęły prawie całą wolną przestrzeń w mieszkaniu). Dzieci Pani Krystyny nie mogły się doczekać otwarcia paczek. Cierpliwie czekały na panią Krystynę, żeby otworzyć pierwszą z nich. Chłopcy szybko odnaleźli buty dla siebie, Ksawery nie mógł uwierzyć, że dostał TAKIE buty („Mamo wiesz ile takie buty kosztują? Nawet nie marzyłem, że kiedyś będę miał takie buty”). Michał ze spokojem przeglądał paczki oraz otrzymane książki kucharskie, gdy Ksawery emocjonalnie komentował: „zeszyty z gwiezdnych wojen! Strzał w dziesiątkę”, „Mamo zobacz, dostaliśmy 10 kilo cukru”, „Mamo, mamy dużo mąki”. W tym czasie Zuzanna wybierała, który komplet biżuterii będzie dla niej, głośno komentując: „Kasi ten się spodoba, bo lubi niebieski”, po czym zawiesiła sobie na szyję wisiorek. Pani Krystyna dumnie paradowała po domu w nowych butach, gdy nagle Ksawery krzyknął „Ale pięknie Mamo wyglądasz!”. Cała rodzina z wielką radością rozpakowała wszystkie 14 paczek, które otrzymali od darczyńcy. Widać było dużo emocji, radości, po prostu szczęścia.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuję za świetnie przygotowaną paczkę, za zaangażowanie, włączenie licznej grupy osób w organizację oraz wielkie serce. Rodzina z pewnością skorzysta ze wszystkich otrzymanych dóbr, ułatwi jej to funkcjonowanie i da siłę do dalszego działania.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystko dobro. Nie spodziewaliśmy się takiej ofiarności. Cieszymy się, że znalazł się ktoś, kto chciał nam pomóc. Dziękujemy z całego serca.
W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich.

 

News z przygotowań Szlacheckiej Paczki

Dobijamy do finiszu przygotowań Szlachetnej Paczki. Jutro (sobota 12.12.2015r.) w świetlicy   od godz.18:00 będziemy pakować prezenty. Jeśli jeszcze ktoś chce obdarować naszą „paczkową” Rodzinę, to zapraszam do świetlicy.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji Szlachetnej Paczki serdecznie dziękuję.

Spotkanie ze św.Mikołajem

Nowy obraz mapy bitowej

Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie ze
ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

termin : 6.12.2015r.

godzina : 15:00 – 17:30
miejsce : świetlica wiejska w Daszewicach

Gwarantujemy mnóstwo wrażeń i zabawy. Rodziców prosimy
o przygotowanie pysznych pierniczków

News z przygotowywań Szlachetnej paczki

Dla naszej paczkowej Rodziny Darczyńcy ofiarowali już koc, pościel, buty sportowe dla chłopców roz. 40 i 43 – dzięki wielkie! :)

Darczyńca, który chciałby ofiarować kołdrę i pościel, to informuję, że potrzebna jest o wymiarach 160 cm x 200cm.

Zapraszam do wspólnego przygotowania paczki