Miesięczne archiwum: Październik 2018

Spotkajmy się przy obelisku

Zdjęcie 13

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Szanowni Mieszkańcy

Zapraszam do wspólnego upamiętnienia 79 rocznicy rozstrzelanych z Daszewic.

Dnia 20.10.2018r. (sobota) godz. 17:30 wspólnie złóżmy kwiaty i zapalmy znicze pod obeliskiem upamiętniającym ten bestialski mord.

O godz. 18:00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w Ich intencji.

 

Zwrot placu zabaw

Szanowni Mieszkańcy,

wygląda, że 4-letniej kadencji nie wystarczyło, aby oddać mieszkańcom Daszewic, zabrany  w związku z pracami kanalizacyjnymi, plac zabaw. Poniżej tegoroczna korespondencja z Urzędem, z której wynika, że w drugiej połowie września plac będzie oddany. Miejsce zatwierdzone przez Starostwo Powiatowe ma się dobrze i nic tam się nie dzieje. Z końcem września będąc w Urzędzie zapytałam prowadzącego Urzędnika : i co z naszym placem zabaw. Oczekiwałam odpowiedzi czy będzie w tym roku, czy nie. Odpowiedź : wśród pomruków – yyyyyyy, aaaaaaaa, nie wiem. Jeśli był już wykonawca, to były i pieniądze. Gdzie teraz są te pieniądze, które Sołectwo je dostało i na co? Jak Państwo pamiętacie dla naszego środowiska nie było dodatkowych środków na pomalowanie świetlicy, pomimo oszczędności naszej wsi. Teraz okazuje się, że nie zasługujemy na zwrot placu.

Plac zabaw1Plac zabaw2Plac zabaw3Plac zabaw4

 

 

Dzień Seniora

W pierwszą sobotę października, jak co roku w świetlicy wiejskiej w Daszewicach świętowaliśmy Dzień Seniora. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęliśmy Mszą św. odprawioną przez Księdza Proboszcza. Po wzruszających życzeniach dla Seniorów pan Dariusz Stocki, mieszkaniec naszej wsi i Jego uczennica Aleksandra Szarzyńska zaprezentowali nam wspaniały koncert. Wprawił on uczestników w radosny nastrój, który zaowocował wspólnym śpiewaniem, a chwilami tańczeniem. Po koncercie uczestnicy raczyli się kawą i domowym ciastem. Rozmowy i wspomnienia wspólnie przeżytych chwil trwały do godzin wieczornych.

Organizatorami byli : PZE,RiI w Daszewicach, Parafialna Caritas, Sołtys Daszewic.

 

DSC03755DSC03792DSC03796DSC03798

Spotkanie z kandydatem na Burmistrza

Szanowni Mieszkańcy

informuję, że w dniu 12.10.2018r. świetlica wiejska zostanie udostępniona na spotkanie z Państwem Panu Robertowi Borkiewicz – kandydatowi na Burmistrza Gminy Mosina oraz kandydatowi na Radnego RM w Mosinie

Plakat 12.10